Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı

İstek Listesi Paylaş
Kursu Paylaş
Sayfa Adresi
Sosyal Medyada Paylaş

Kurs Hakkında

Bu kurs programına katılım koşulları; 19 – 40 yaş aralığında, okuma yazma belgesi olan ilkokul ortaokul lise ve üstü mezuniyet durumu olan kişilerdir.

Güzellik Uzmanı Olma Şartları Nelerdir?

Eğer kozmetik bilimine merak duyuyorsanız, bireysel bakımaa önem veriyorsanız ve güzellikle ilgili tüm işlemleri yapmaktan keyif alıyorsanız güzellik uzmanı olmak için sertifika programlarına başvurabilirsiniz. Yabancı uyruklu olan vatandaşlar da geçici kimlik numaraları ile başvuru yaptıklarında sınavlara girmeye hak kazanmaktadır.

Güzellik uzmanı nasıl olunur? Ne gibi avantajlar sağlar?

Güzellik Uzmanı olabilmek için M.E.B. onaylı bir eğitim kurumuna kayıt yaptırılır. Eğitimini tamamlayan her öğrenciye yazılı ve uygulamalı sınavlar yapılır. Başarılı olan her öğrenci mühürlü M.E.B. onaylı belgeye sahip olur. Belge almaya hak kazanan kişiler güzellik uzmanı olarak çalışma faaliyetlerine başlayabilir.

Kendi merkezini açmak istediğinizde almış olduğunuz M.E.B. belgesi ile Mesleki Eğitim Merkezleri’ne başvuru yaparak uygulamalı sınav sonrası ustalık belgesi almaya hak kazanırsınız. Ustalık sınavına girebilmeniz için 22 yaşını doldurmuş olup, en az ortaokul mezunu ve TC vatandaşı olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu belge ile 4.seviye mezunlara, lisede 118 kredi şansı verilerek 1,5 yılda liseyi bitirme imkanı sağlanmaktadır.

Eğitimcilik yolunda ilerlemek isterseniz eğitim kurumumuz tarafından gerçekleştirilen Master Training ‘’ileri seviye’’ eğitim programı sonrası usta öğreticilik ‘’test’’ sınavlarına katılabilir ve belgenizi almaya hak kazanabilirsiniz. Bu sayede resmi eğitim kurumlarında çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Uygulama dersleri nasıl olmaktadır?

Teorik derslerimiz bittikten sonra, uygulamalı derslere geçilmektedir. Uygulamalı derslerimizde öğrencilerimiz birebir canlı model üzerinde adım adım uygulama yapar ve teorik bilgiler ile öğrendiklerini pekiştirir.

Eğitimlerimizde uygulama sayısını fazla tutmaktayız. Birçok farklı yüz ve cilt  yapısını gören öğrencilerimiz eğitim sonrasında çalıştığı merkezlerde hizmet verirken avantaj sahibi olmaktadır. Bunun yanı sıra eğitim esnasında öğrencilerimizin öğrendiklerini daha sonra tekrar edebilmeleri için video çekmelerine izin verilmektedir. Eğitimleriniz bittikten sonra da desteğimiz devam etmektedir.

Güzellik Uzmanı Ne Demektir?

Güzellik merkezlerinde epilasyon, cilt analizi ve bakımı, profesyonel makyaj, çeşitli vücut işlemleri gerçekleştiren ve bu süreçlerde kozmetik bilimi ve teknolojisinden yararlanarak profesyonel bir şekilde hizmet veren kişidir.

Güzellik Uzmanı Ne İş Yapar? Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

* Güzellik uzmanı, cildin analizini yapar ve cilt tipine karar verir. Bunun akabinde gerekli cilt işlemlerini (peeling, maske vb.) uygular.

* Müşteriye işlem yapmadan önce onun isteğine göre ihtiyaçlarını belirler.

* Epilasyon işlemiyle istenmeyen tüylerin giderilmesine yardımcı olur.

* Manikür ve pedikür işlemlerini hijyenik şekilde gerçekleştirir.

* Çeşitli zayıflama ekipmanlarını kişinin ihtiyacına göre uygular.

* Deneyimli güzellik uzmanları yüze ve vücuda masaj yapar.

* Cilt tipine karar verdikten sonra çeşitli maskeler uygular, kırışıklık/çatlak azaltan bazı işlemleri gerçekleştirir.

* Yüz tipine ve kişinin isteğine bağlı olarak profesyonel makyaj yapar.

Cilt bakımı kişinin cildinin ihtiyacına uygun ürünler kullanılarak yapılan, hem estetik görünüm hem de cilt sağlığını korumak için gerekli bir uygulamadır. Düzenli periyotlarla yapıldığında mevcut cilt problemlerini ortadan kaldırarak cildin daha iyi görünmesini sağlar. Hava kirliliği, düzensiz beslenme, stres ve iklim koşulları sebebiyle uzman eşliğinde yapılan profesyonel cilt bakımı günümüz şartlarında vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Kişilerin cilt bakımını tercih etmelerinin başlıca sebepleri şunlardır:

 • Siyah noktalar,
 • Milialar,
 • Sivilceler,
 • Gözenek problemleri,
 • Sebum dengesizliği,
 • Kuruluk,
 • Hassasiyet,
 • Cilt tonu eşitsizliği,
 • Kırışıklıklar,
 • Cilt sarkması, vb.

Birebir Tv Dijital Eğitim Platformu ile İstanbul Güzellik Uzmanlığı tarafından hazırlanan eğitim programlarının sonunda eğitmen ile soru cevap bölümünün yer alacağı birebir interaktif video görüşmesi gerçekleştirilecektir.

ÖĞRENDİKLERİNİZİ UYGULAMALI OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Eğitim programları sonrasında 30 kişilik kontenjan sınırı olan lux otelde gerçekleştirilecek workshop imkânına sahip olarak öğrendiklerinizi uygulamalı olarak pekiştirebileceksiniz.

1 günlük 3 oturum halinde düzenlenecek olan workshoplarla aldığınız eğitimi uzman eğitmenler eşliğinde birebir uygulama şansına sahip olacak, yapılacak çekilişlerle birbirinden değerli hediye kazanma imkânı elde edeceksiniz.


İşletmeniz veya ekibiniz için eğitim mi satın almak istiyorsunuz ?
Birebir Business ile ekibinizin performansını ve motivasyonunu yükseltin.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha Fazla Göster

Kurs İçeriği

Eğitim Programı

 • Cilt Bakımı, Güzellik Uzmanlığı
  01:02:30

İncelemeler

İnceleme yok
İnceleme yok

Kurumsal

Birebir Dijital Öğrenme Platformu; üniversite sertifika programlarından, kişisel gelişim derslerine hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen dijital bir öğrenme platformudur.

Hesap Numaralarımız

Denizbank
TR89 0013 4000 0171 7522 6000 01
Vakıfbank
TR25 0001 5001 5800 7309 9005 77

İletişim

Adres: Veko Giz Plaza, No:3 İç Kapı No:45 Maslak-İstanbul
Tel: 0 (212) 706 706 6
E-mail: info@1e1.tv

Verileriniz Güvende

Güvenli ödeme sistemimiz ile işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz…

iyzico