İyi Tarım Uygulamaları Eğitimi Sertifika Programı

İstek Listesi Paylaş
Kursu Paylaş
Sayfa Adresi
Sosyal Medyada Paylaş

Kurs Hakkında

Günümüz teknolojisi ve yenilikler her sektörü olduğu gibi tarım sektörünü de etkilemiş; geleneksel üretim teknikleri yetersiz kalmıştır. Bu anlamda sanayicilerin tarıma olan ilgisi artmış , artık sermaye hareketi tarıma doğru kaymaya başlamıştır. Bu yatırımların sonucunda daha büyük ve standartları yüksek teknolojik alanları kurulmuştur.

Gıda üretimi günümüz dünyasında çok önemli bir stratejiye sahiptir. Dünyanın yarısı açlıkla mücadele ederken diğer yarısı da ürettiği ve tükettiği gıda maddelerinin güvenli olmasını istemektedirler. Güvenli gıda denildiğinde insan sağlığına zararlı olmayan, fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kalıntılar içermeyen aynı zamanda izlenebilirliği sağlanmış ürünler akla gelir. Hem üretimi geliştirmek hem de ürettiğimiz ürünleri doğru pazarlara satabilmek için üreticilere ve bu ürünleri paketleyen, dağıtan hatta depolayan ve pazarlamasını yapan kurum ve kuruluşlara çok önemli sorumluluklar düşmektedir.  Bugün tüm dünyada tarımsal ürünlerin izlenebilirliği, gıda güvenliğinin sağlanması açısından en önemli konu haline gelmiştir.

İyi tarım Uygulamaları sertifikasına sahip ürünün; fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik kalıntılar içermediği, çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiği; üretimi sırasında insan, işçi ve diğer canlılardan olumsuz etkilenmediği; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiği anlaşılır.

Eğitimimizde tarımla ilgili bilgiler ( arıcılık, organik ürün işleme, organik tarım kontrol ve sertifikasyon sistemi ve iyi tarım uygulamaları dersleri ) yer almaktadır.

Eğitiminizin sonunda e-devlet sisteminden sorgulanabilen Yüksek İhtisas Üniversitesi onaylı veya uluslararası onaylı sertifika tercih edebilirsiniz.


İşletmeniz veya ekibiniz için eğitim mi satın almak istiyorsunuz ?
Birebir Business ile ekibinizin performansını ve motivasyonunu yükseltin.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha Fazla Göster

Kurs İçeriği

Eğitim Programı

 • 1. Program
  24:40
 • 2. Program
  53:08
 • 4. Program 2. Bölüm
  25:05
 • 4. Program 3. Bölüm
  38:03
 • 5. Program Arıcılık
  59:42
 • 6. Program Organik Ürün İşleme 3
  01:21:08
 • 7. Program Organik Tarım Kontrol ve Sertifikasyon Sistemi
  24:43
 • 7. Program
  39:54

İncelemeler

İnceleme yok
İnceleme yok

Kurumsal

Birebir Dijital Öğrenme Platformu; üniversite sertifika programlarından, kişisel gelişim derslerine hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen dijital bir öğrenme platformudur.

Hesap Numaralarımız

Denizbank
TR89 0013 4000 0171 7522 6000 01
Vakıfbank
TR25 0001 5001 5800 7309 9005 77

İletişim

Adres: Veko Giz Plaza, No:3 İç Kapı No:45 Maslak-İstanbul
Tel: 0 (212) 706 706 6
E-mail: info@1e1.tv

Verileriniz Güvende

Güvenli ödeme sistemimiz ile işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz…

iyzico