Klasik Masaj Eğitimi

İstek Listesi Paylaş
Kursu Paylaş
Sayfa Adresi
Sosyal Medyada Paylaş

Kurs Hakkında

İnsanları fiziksel olduğu kadar ruhsal yönden de rahatlatan, değişik tekniklerle sistemli şekilde uygulanan dokunuşların ve sıvazlamaların oluşturduğu terapiye masaj denilmektedir. Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Uygulama aromatik yağlar ile yapılır. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir.

Masaj, en eski yardımcı tedavi yöntemidir. Geçmişten bugüne Doğu ve Batı kültürlerinde iyileştirme, ağrıların giderilmesi, sağlığın korunması, psikolojik sorunların hafifletilmesi gibi konularda insan yaşamına yardımcı olmaktadır. Eğitimli kişiler tarafından, doğru teknikle uygulanan masajın etkileri günümüzde de etkinliğini korumakta, insanlar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Klasik masaj uygulaması, birkaç temel hareketin etkili basılarla, aromatik yağlar kullanılarak vücuda uygulandığı ve bu sayede rahatlama sağlayan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra yapılan manipülasyonlara, manuel hareketler ve tetik uyarı noktaları ile müdahale edilerek, kişilerde bulunan rahatsız bölgelerdeki problemleri de ortadan kaldırmaya yardımcı olunmaktadır. Masaj eğitiminde üzerinde durulması gereken en önemli unsur, iyi bir araştırma yapmak ve uzmanlığından emin olduğunuz kişilerden eğitim almaktır. Böylece yardımcı olacağınız kişilere zarar verme ihtimalinizi ortadan kaldırıp, mesleki ahlakınızı da garanti altına almış olursunuz.

Masaj daha zinde olabilmenin, iyi bir sağlık seviyesine ulaşmanın ve bunu korumanın en kolay yoludur. Ağrıyan bölgemizi ovalayarak rahatlatmak doğduğumuz andan itibaren içimizde var olan bir davranıştır. Masajın temeli olan sempati ve temas birleştirilerek uygulanan yaklaşımın genel sağlık üzerindeki etkileri saymakla bitmez. Masaj, yapılan kişinin sağlığı üzerinde oldukça fazla pozitif etkiye sahiptir. Kan dolaşımını iyileştirir, sindirime yardımcı olur, lenf sistemini uyararak atık ürünlerin taşınmasını hızlandırır. Bu faydalar, masajın psikolojik faydaları ile birleşince birçok ilacın sağlayamayacağı katkıyı sağlamaktadır.

Masajda yapılan manipülasyonları profesyonelce uygulamak sanıldığı kadar kolay kazanılabilecek bir beceri değildir. Masajdaki manevraların doğal ve kolaylıkla yapılabilmesi için eğitmeninizin bilinçli bir eğitim vermesi, sizi anlayarak doğru anlatımla yetiştirmesi gerekir. Masaj eğitimi, diğer el becerisi gerektiren iş kollarında olduğu gibi kısa süreli bir eğitim değildir.

GİRİŞ KOŞULLARI:

 1. Okuma yazma bilmek veya İlkokul mezunu olmak.
 2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

ÇALIŞMA ALANLARI:

Masör/Masözün kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;

 1. Güzellik salonları ve merkezlerinde,
 2. Masaj salonları ve merkezlerinde,
 3. Kaplıca ve banyo tesislerinde,
 4. SPA, terapi ve bakım merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında çalışabilirler.

Birebir Dijital Eğitim Platformu ile İstanbul Güzellik Uzmanlığı tarafından hazırlanan eğitim programlarının sonunda eğitmen ile soru cevap bölümünün yer alacağı birebir interaktif video görüşmesi gerçekleştirilecektir.

ÖĞRENDİKLERİNİZİ UYGULAMALI OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Eğitim programları sonrasında 30 kişilik kontenjan sınırı olan lux otelde gerçekleştirilecek workshop imkânına sahip olarak öğrendiklerinizi uygulamalı olarak pekiştirebileceksiniz.

1 günlük 3 oturum halinde düzenlenecek olan workshoplarla aldığınız eğitimi uzman eğitmenler eşliğinde birebir uygulama şansına sahip olacak, yapılacak çekilişlerle birbirinden değerli hediye kazanma imkânı elde edeceksiniz.


İşletmeniz veya ekibiniz için eğitim mi satın almak istiyorsunuz ?
Birebir Business ile ekibinizin performansını ve motivasyonunu yükseltin.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha Fazla Göster

Kurs İçeriği

Eğitim Programı

 • Klasik Masaj
  44:09
 • Boyun Masajı
  03:17
 • Kol Masajı
  03:59
 • Selülit Masajı
  04:39

İncelemeler ve Yorumlar

İnceleme yok
İnceleme yok

Kurumsal

Birebir Dijital Öğrenme Platformu; üniversite sertifika programlarından, kişisel gelişim derslerine hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen dijital bir öğrenme platformudur.

Hesap Numaralarımız

Denizbank
TR89 0013 4000 0171 7522 6000 01
Vakıfbank
TR25 0001 5001 5800 7309 9005 77

İletişim

Adres: Veko Giz Plaza, No:3 İç Kapı No:45 Maslak-İstanbul
Tel: 0 (212) 706 706 6
E-mail: info@1e1.tv

Verileriniz Güvende

Güvenli ödeme sistemimiz ile işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz…

iyzico

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.