Shiatsu Masajı Eğitimi

İstek Listesi Paylaş
Kursu Paylaş
Sayfa Adresi
Sosyal Medyada Paylaş

Kurs Hakkında

Vücut üzerindeki belirli bölgelere elin içi veya parmaklarla basınç uygulama tekniğini kapsar. Shiatsu’daki bu dokunma bölgelerine Tsubo denilmektedir. Diğer masaj tekniklerinde olduğu gibi dokunmayı temel alır. Uygulamaları genel olarak; dokunma, basınç uygulama, darbeleme, sallama, esnetme ve eklem çalıştırma tekniklerini içerir. Uygulanan basınçlar ritmik olmalıdır. Ayrıca aşırı basınç uygulamaktan kaçınılmalıdır ve yapılan alanın anatomisi çok iyi bilinmelidir. Uygulama süresi de dokunulan bölgede vibrasyonel değişiklikler yaratacak uzunlukta olmalıdır.

Shiatsu yöntemleri, terapi almakta olan kişinin eklem yerlerini tutarak destek verme ve germe ile bedeninin çeşitli bölgelerine basınç uygulama işlemlerinden oluşmuştur. Bu hareketler rastgele olmaktan öte, “kata” adı verilen bir hareketler zincirine bağlı kalarak uygulanmaktadır. Her bir davranışın, hasta kişinin bedenine ayrı bir etkisi bulunmaktadır. Eklem yerlerinden tutarak destek verme, hastanın kendini serbest bırakmasına, germe, enerji kanallarının rahatlamasına ve son olarak basınç uygulanması da, kanallar içinde oluşagelmiş enerji tıkanıklıklarının açılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca, uygulanan basınç nedeniyle, kan dolaşım sistemi rahatlamakta ve germe aracılığıyla beden esneklik kazanmaktadır.

Bu yöntemde basınç, avuç içleri, ayak tabanları, dirsek altları, diz kapakları ve başta başparmaklar olmak üzere, el parmakları ile uygulanmaktadır. Zaten “Shi” parmak ve “Atsu” basınç anlamına gelmekte olup, Shiatsu bileşik sözcüğü “parmak basıncı” anlamı taşımaktadır.

Shiatsu Masajı devamlı olarak duyduğumuz ancak tam olarak bilmediğimiz bir türdür çünkü alışıla gelmiş masaj anlayışından biraz daha farklıdır.

Eski Çin tedavi uygulamaları örnek alınarak ve batı teknikleri ile birleştirilmiştir vücuttaki enerji akışı göz önünde bulundurularak belirli bölgelere yapılan baskılarla enerji akışının tüm vücutta dolaşması sağlanır, böylece vücudumuzun kendisini iyileştirilmesi beklenir. Shiatsu masajının ana teması bedenin kendi kendini şifalandırmasıdır.

Uygulanan parmak baskısı ile enerjinin düzgün akmadığı, tıkanıklığı olan dengesizleşmiş bölgelerin tespit edilip dengeli bir şekilde akması sağlanır Alınan eğitim, doğru dokunuşlar ile problemli bölgedeki şifalanma sürecinin başlatılması, zihnin ve bedenin aynı zamanda iyileştirilmesini sağlar.

Bu masajın baskılarından sonra vücuttaki kan akışının hızlanması ile enerjinin yükselmesi, zindelik, ağrılarda azalma, ruhsal rahatlama olması kaçınılmazdır. Shiatsu masajında vücuttaki bazı noktalarının her bir organla ve duygularımızla bağlantılı olduğuna inanılır.

Shiatsu masajı kaslardaki gerginliğin azaltılması, esneklik sağlanması, baş, sırt, omuz, boyun ağrılarının hafiflemesi, regl düzensizlikleri ve ağrısı gibi birçok rahatsızlığın çözümüne yardımcı olur.

Shiatsu da 14 adet meridyen belirlenmiştir bu meridyenler zihin, beden ve ruhun mükemmel bir şekilde sağlığına kavuşmasına yardımcı olur, bu kutupsal enerjiler arasındaki dengesizlik bedende hastalıklara yol açabilir. Enerjilerdeki bu tür bozukluklar vücuttaki eşleşmiş olan meridyenlerde dengesizlikler yapabilir.

GİRİŞ KOŞULLARI:

  1. Okuma yazma bilmek veya İlkokul mezunu olmak.
  2. Mesleğin gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

ÇALIŞMA ALANLARI:

Masör/Masözün kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;

  1. Güzellik salonları ve merkezlerinde,
  2. Masaj salonları ve merkezlerinde,
  3. Kaplıca ve banyo tesislerinde,
  4. SPA, terapi ve bakım merkezlerinde, spor merkezleri ve salonlarında çalışabilirler.

Birebir Tv Dijital Eğitim Platformu ile İstanbul Güzellik Uzmanlığı tarafından hazırlanan eğitim programlarının sonunda eğitmen ile soru cevap bölümünün yer alacağı birebir interaktif video görüşmesi gerçekleştirilecektir.

ÖĞRENDİKLERİNİZİ UYGULAMALI OLARAK GÖRMEK İSTER MİSİNİZ?

Eğitim programları sonrasında 30 kişilik kontenjan sınırı olan lux otelde gerçekleştirilecek workshop imkânına sahip olarak öğrendiklerinizi uygulamalı olarak pekiştirebileceksiniz.

1 günlük 3 oturum halinde düzenlenecek olan workshoplarla aldığınız eğitimi uzman eğitmenler eşliğinde birebir uygulama şansına sahip olacak, yapılacak çekilişlerle birbirinden değerli hediye kazanma imkânı elde edeceksiniz.


İşletmeniz veya ekibiniz için eğitim mi satın almak istiyorsunuz ?
Birebir Business ile ekibinizin performansını ve motivasyonunu yükseltin.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Daha Fazla Göster

Kurs İçeriği

Eğitim Programı

  • Shiatsu Masajı
    13:22

İncelemeler

İnceleme yok
İnceleme yok

Kurumsal

Birebir Dijital Öğrenme Platformu; üniversite sertifika programlarından, kişisel gelişim derslerine hayat boyu öğrenmeyi hedefleyen dijital bir öğrenme platformudur.

Hesap Numaralarımız

Denizbank
TR89 0013 4000 0171 7522 6000 01
Vakıfbank
TR25 0001 5001 5800 7309 9005 77

İletişim

Adres: Veko Giz Plaza, No:3 İç Kapı No:45 Maslak-İstanbul
Tel: 0 (212) 706 706 6
E-mail: info@1e1.tv

Verileriniz Güvende

Güvenli ödeme sistemimiz ile işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz…

iyzico